Չի՛ ստացվելու զավթել իշխանությունը՝ անկախ նրանից ինչ տեսքով կգան՝ մի օր փողկապով, մի օր վեղարով․ Հայկ Կոնջորյան․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Շարժման առաջնորդները պորտալարով կապված են Ռոբերտ Քոչարյանի և Սերժ Սարգսյանի հետ, Factor TV-ի հետ զրույցում  համոզմունք հայտնեց ԱԺ  «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը։ Նրա դիտարկմամբ՝ շարժումը քաղաքական որևէ բովանդակություն չի հնչեցրել։
«Չի կարելի ժողովրդի իշխանությունը, որը ձևավորվել է ընտրություններով, փորձել ժողովրդին շրջանցելով փոխել, դա քաղաքական ջեբկիրություն է։ Չի՛ ստացվելու զավթել իշխանությունը՝ անկախ նրանից ինչ տեսքով կգան՝ մի օր փողկապով, մի օր վեղարով»,- հայտարարեց ՔՊ խմբակցության ղեկավարը։
Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը նաև խորհրդարանական ընդդիմադիր խմբակցությունների հետ խորհրդակցություն անցրացրեց՝ Փաշինյանին անվստահություն հայտնելու գործընթաց սկսելու վերաբերյալ։