Սին խոսակցություններ են, իշխանությունն արտահերթ ընտրությունների հարց չի քննարկվում, նման օրակարգ գոյություն չունի, այս մասին Factor TV-ի հետ զրույցում պնդեց ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանը։
Անդրադառնալով «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանի հայտարարությանը, թե ընդդիմությունը պատրաստ է ամեն քայլի՝ անվստահություն, մանդատները վայր դնել, որ իշխանությունը հեռանա, իշխանական պատգամավորն արձագանքեց․ «Եղանակները տաքացել են, եթե ընդդիմությունը ցանկանում է փողոց դուրս գալ, թող ակտիվանան»։
Նշենք, որ «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանն ասել էր, որ ընդդիմադիրների համար մանդատները վայր դնելը մեկ վայրկյանի հարց է, այլ բան է, որ հանրային ընդվզում չեն տեսնում։
Իսկ Ալեն Սիմոնյանը երեկ ԱԺ ամբիոնից դիմել էր խորհրդարանական ընդդիմությանը և առաջարկել վայր դնել մանդատները, եթե նրանք ուզում են իշխանության հրաժարականը կամ նոր ընտրություններ։
Մարամասները՝ տեսանյութում։