24-ամյա Ասյա Շահնազարյանն ապրիլի 2-ին ծննդաբերել է «Մոր և մանկան առողջության պահպանման գիտահետազոտական կենտրոն»-ում։ Երկվորյակներից մեկը մահացած է ծնվել։ Ամուսինը՝ Վիտալի Աբրահամյանը, մեղադրում է ծնունդն ընդունող բժշկին և բաժնի վարիչին, որը, ըստ նրա, ցուցում է տվել ծնունդն ընդունող բժշկին կեսարյան վիրահատություն չանել։
Քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը Factor TV-ին հայտնեց, որ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ բուժաշխատողի կողմից մասնագիտական պարտականությունները չկատարելու կամ ոչ պատշաճ կատարելու հոդվածով, որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու մահ։ Նշանակվել է հանձնաժողովային դատաբժշկական փորձաքնություն։
«Մոր և մանկան առողջության պահպանման գիտահետազոտական կենտրոն»-ի տնօրեն Դավիթ Մելիք-Նուբարյանը Factor TV-ի հետ զրույցում ասաց՝ քանի որ իրավական գործընթաց է սկսվել, այս փուլում չեն մեկնաբանում։