Մարտի 22-ին` ժամը 17:00-ին, Հայաստանի նկարիչների միության ցուցասրահում տեղի կունենա բեմանկարիչ, ՀԽՍՀ վաստակավոր նկարիչ Արշալույս Չիֆլիկյանի ստեղծագործությունների ցուցահանդեսի բացումը. տեղեկացնում են միությունից։
Արշալույս Չիֆլիկյանը երևույթ է հայ կերպարվեստում: Նրա ներկայությունը կար մշակույթի տարբեր ոլորտներում՝ նկարչություն, թատրոն, պոեզիա, դրամատուրգիա․․․
Չիֆլիկյանը աշխատելով Ախալցխայի հայկական ու վրացական թատրոններում՝  պիեսների թատերական ձևավորումները բխեցնում էր հայ և վրացի հանդիսատեսի ընդհանուր մտածելակերպից և գեղագիտական ըմբռնումներից։ Դրանով Չիֆլիկյանը մտավ նաև վրաց թատերական նկարչության պատմության մեջ։
Դեռ Ախալցխայում ապրած տարիներին Չիֆլիկյանին գրավել էր «Սասունցի Դավիթ» էպոսի նկարազարդման միտքը։ Ստեղծեց հերոսական թեմաներով նկարների շարք՝ էպիկական հերոսների պատկերներ, որոնց հիմքը հայրենասիրությունն էր։
Չիֆլիկյանը կատարել է նաև բազմաթիվ գրաֆիկական աշխատանքներ պատմական թեմաներով։ Տիգրան Մեծի, Արտաշեսի և պատմական  այլ անձանց թեմատիկան եղել է նրա արվեստի մշտական մոտիվներից մեկը։
Արշալույս Չիֆլիկյանի հիշատակին նվիրված ցուցահանդեսը կտևի մինչև մարտի 26-ը: