Բաքվի հանրապետական ​​պերինատալ կենտրոնում վաղ առավոտյան խոշոր հրդեհ է բռնկվել։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ՝ կրակը բռնկվել է կենտրոնի չորրորդ հարկում։ Այն ընդգրկել է 35 քմ տարածք։ Շենքի երրորդ և չորրորդ հարկերում գտնվող հիվանդներն ու անձնակազմը տարհանվել են։ Ընդհանուր առմամբ, մոտ 100 մարդ է տարհանվել։ Նշվում է, որ հրդեհը հաջողվել է մարել։ Ադրբեջանի Գլխավոր դատախազության, ԱԻՆ-ի  և Բժշկական տարածքային ստորաբաժանումների կառավարման ասոցիացիայի համատեղ տեղեկատվության մեջ ասվում է, որ կենտրոնի նորածնային ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունքում հայտնաբերվել է բուժում անցնող չորս նորածնի դի։
«Նախաքննությամբ պարզվել է, որ ծխի ներթափանցման պատճառով երեք հոգի հոսպիտալացվել է Կլինիկական բժշկական կենտրոնի թունաբանական բաժանմունք։ Նրանց ցուցաբերվել է անհրաժեշտ բժշկական օգնություն, նրանց վիճակը գնահատվում է կայուն»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Հրդեհի փաստով հարուցվել է քրեական գործ։