Թափառող շները երեկ դարձել են սուրենավանցի 7-ամյա տղայի մահվան պատճառ: Դեպքից հետո սոցցանցերում բուռն քննարկումներ են, թե ինչպես պետք է լուծել թափառող կենդանիների հարցը, որոնց հարձակման դեպքերի վերաբերյալ տարբեր համայնքներից պարբերաբար ահազանգեր են լինում։
Կենդանապաշտպան, Երևանի ավագանու «Ազգային առաջընթաց» խմբակցության անդամ Նարե Արամյանը Factor TV-ի հետ զրույցում նշում է՝ պիտի հասկանալ, թե Սուրենավանում կատարված ողբերգության համար ով է պատասխանատվություն կրելու։ Ստեղծված իրավիճակի պատասխանատուն, կենդանապաշտպանի կարծիքով, պատկան մարմիններն են։
«Թափառող կենդանիների հարցն օր օրի ավելի է սրվում, պատասխանատվությունը պատկան մարմիններն են՝ ՏԻՄ և ՏԿՄ։ Հասկանալի է, որ այս ոլորտում ծրագրեր չեն իրականացվում։ Կենդանիների զանգվածային ստերջացման ծրագրեր չեն իրականացվում, տանը պահվող կենդանիները գրանցված և նույնականացված չեն, չկա կենդանաբուժական վերահսկողություն, և հասկանալի է, որ իրավիճակն օրերից մի օր պիտի դուրս գար վերահսկողությունից»,- ասում է Արամյանը։