Հիմա որոշումը պարոն Փաշինյանի տիրույթում է գտնվում․ «Ժառանգություն»-ը ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացնում․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննսիյանը պնդում է՝ իրենք երբեք ընդհատակ չեն անցել և՛ իրենց աստեղային, և՛ վայէջքի ժամերին եղել են հասարակության և լրագրողների հետ, հետևաբար, այժմ որոշել են, որ կմասնակցեն Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրություններին։
Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Ր․ Հովհաննսիյանը՝ ընդգծելով, որ օրենսդիր մարմնում ևս ներկայանալու հայտ են ներկայացնում, իսկ թե ինչ կարգավիճակով, դեռևս հստակ չէ։
««Ժառանգությունը» դեռ կորոշի միայնակ գնալ, թե առանձին։ Հիմա որոշումը պարոն Փաշինյանի տիրույթում է գտնվում։ Հարցին երկու ձևով կարող ենք մոտենալ․ կա՛մ մտածել, որ այս հաղթանակի մեջ կաթիլ ունի ներդրած, կա՛մ չարանալ և նախանձել։ Մենք կարծում ենք, որ սա նաև մեր հաղթանակն է և պատրաստ ենք զորակցել նոր իշխանություններին, որ նա լինի ընտրված նոր իշխանություն»,-ասաց  Ր․ Հովհաննսիյանը՝ նշելով, որ առաջարկում է, որ հեղափոխությանը մասնակցած ուժերը միասնաբար ներկայանան ընտրությունններին։