Ադրբեջանի ՊՆ հայտարարությունները նպատակ ունեն արդարացնել գյուղաշխատանքներ կատարող տեխնիկայի ուղղությամբ կրակոցները. ԱՀ ՊՆ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները  հուլիսի  8-ի ժամը 22:35-ից  ժամը 23։10-ն ընկած ժամանակահատվածում  կրակ են բացել  Արցախի Հանրապետության  Շուշիի և Քարվաճառի շրջանի օկուպացված տարածքներում  տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։ Հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
«Բացարձակապես չի համապատասխանում իրականությանը նաև Ադրբեջանի ՊՆ պնդումը՝ իրենց գործողությունների արդյունքում իբր  թե խափանված ինժեներական աշխատանքների մասին։
Ադրբեջանի ՊՆ ստահոդ հայտարարությունները նպատակ ունեն արդարացնել  գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող տեխնիկայի ուղղությամբ պարբերաբար բացվող կրակը»,- ասված է հաղորդագրությունում։