ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ Նազելի Բաղդասարյանն ազատվել է վարչապետի օգնականի պաշտոնից:
Վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ Նազելի Բաղդասարյանը նշանակվել է վարչապետի մամուլի քարտուղար։
Նազելի Բաղդասարյանը ծնվել է 1983 թվականի օգոստոսի 8-ին Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքում։
2005 թվականին ավարտել է Մոսկվայի ձեռներեցության միջազգային ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետը՝ իրավագիտության մագիստրոս։
2008 թվականին մասնակցել է Ուկրաինայում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Միջազգային զարգացման գործակալության «Ռադիոցանցերի կառավարում» ռադիոմենեջերների վեցամսյա դասընթացին։
2017 թվականին ստացել է Կիևի ժողովրդավարության և իրավունքի գերակայության ինստիտուտի մեդիաիրավագետի որակավորում։
1999-2006 թվականներին աշխատել է «Ցայգ» ՀԸ հաղորդավար։
2003-2005 թվականներին եղել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի օգնական։
2005-2006 թվականներին՝ դասախոս Մոսկվայի «Ժամանակակից հումանիտար ակադեմիայի» երևանյան մասնաճյուղում։
2005-2018 թվականներին եղել է «Ռադիո Հայ Գյումրի» ռադիոկայանի ղեկավար։
2006-2018 թվականներին՝ մասնավոր ոլորտում՝ իրավաբան։
2011 թվականից՝ «Լրագրողների միջազգային դաշնության» (IFJ) լիիրավ անդամ։
2012 թվականից՝ «Ցայգ» ՀԸ «Իրականում» հեռուստահաղորդաշարի հեղինակ և վարող։
2012 թվականից՝ քաղաքական և կոմերցիոն արշավների մեդիափորձագետ։
2014-2019 թվականներին եղել է «Սթայլ Մեդիա» ՍՊԸ հիմնադիր-սեփականատեր։
2015 թվականից՝ հանրային ելույթների և հրապարակախոսության դասընթացավար։
Հասարակական և քաղաքական գործունեություն
2017-2019 թվականներին՝ «Գյումրին առանց տնակների» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ։
2018 թվականից՝ Գյումրու «Երիտասարդական նախաձեռնությունների կենտրոն»-ի խորհրդատվական խորհրդի անդամ։
21.08.2018-14.01.2019 թթ.՝ Շիրակի մարզպետի խորհրդական։
2019-2021 թվականներին՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք, թիվ 11 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակ)։ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ։
2020-2021 թվականներին՝ ԱՊՀ ՄԽՎ պետականաշինության փորձի ուսումնասիրման և տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ։ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ 2021թ․ հունիսի 20 – նոյեմբերի 5 ԱԺ պատգամավոր։
2021 թվականի հունիսի 20-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համապետական ընտրական ցուցակով։
2021թ․ սեպտեմբեր՝ ԵԽԽՎ հայաստանյան պատվիրակության մշտական անդամ։
08.11․ 2021թ․ ՀՀ Շիրակի մարզպետ։
Գիտական գործունեություն
2005 թվականին հեղինակել է «Մարդու և քաղաքացու իրավունքներն ու ազատությունները» գիտական աշխատությունը։
Հեղինակել է շուրջ 250 հեռուստահաղորդումներ։
Կենսագրական տվյալները՝ Վիքիպեդիայի
Նշենք, որ ՀՀ վարչապետը ավելի քան մեկուկես տարի մամուլի խոսնակ չուներ։ Մանե Գևորգյանը մամուլի քարտուղարի պաշտոնից ազատվել էր 2021-ի նոյեմբերի 9-ին։
Թեմայի առնչությամբ կարդացեք Facrtor.am«Նիկոլ Փաշինյանը մամուլի խոսնակ չունի ավելի քան մեկ տարի. արդյո՞ք վարչապետի աշխատակազմի թափուր հաստիքը կլրացվի» վերտառությամբ հրապարակումը։