• Նիկոլ Փաշինյանը կներկայանա 2020 թվականի պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողով։ Ռազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման քննիչ հանձնաժողովը հունիսի 20-ին ժ․10։00-ին Փաշինյանին հրավիրել է մասնակցելու քննիչ հանձնաժողովի աշխատանքներին և ստացել է դրական պատասխան։
• Գլխավոր դատախազությունից հայտնել են, որ դատարան ուղարկված գործի նյութերի համաձայն՝ մայորի և փոխգնդապետի անփութության հետևանքով 2020 թվականի դեկտեմբերին «Հին Թաղեր» տեղամասում հակառակորդը տիրացել է մարտական դիրքերի տեղակայման քարտեզին։ Մայորը չի կատարել իր պարտականությունները՝ նահանջելիս մյուս դիրքերի քարտեզները թողնելով լքվող դիրքում։
• Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Տիգրան Ավինյանը այսօր զայրացել է, որ մայրաքաղաքի փողոցներում փոսալցման աշխատանքներն ուշացնում են։ Նա հանձնարարել է մեկ շաբաթում ավարտել այդ աշխատանքները՝ անկախ նրանից՝ գնումները կարվեն մեկ անձից, հրատապ կարգով, թե այլ ձևով։