• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 31-ից հունիսի 2-ն աշխատանքային այցով մեկնել է Մոլդովա, որտեղ նախատեսված է նաև ՀՀ վարչապետի, Ֆրանսիայի նախագահի, Գերմանիայի կանցլերի, Եվրոպական խորհրդի նախագահի և Ադրբեջանի ղեկավարի հնգակողմ հանդիպումը: Փաշինյանը Քիշնևում նաև կմասնակցի Եվրոպական քաղաքական համայնքի երկրորդ գագաթնաժողովին: Միջոցառման շրջանակում վարչապետը երկկողմ հանդիպումներ կունենա միջազգային գործընկերների հետ:
• Ռուսաստանի փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը հայտարարել է, որ այսօր պայմանավորվել են, որ Հարավային Կովկասում տրանսպորտային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հարցերի շուրջ Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետների հանդիպումը տեղի կունենա առաջիկայում։
• Կորոնավիրուսի համավարակի ընթացքում կատարված չարաշահումների գործով կհարցաքննվի այդ ժամանակ Առողջապահության նախարարի պաշտոնը զբաղեցրած Արսեն Թորոսյանը։ Այս մասին հայտարարել է Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանը։
• Դատավոր Մանվել Շահվերդյանը վարույթ է ընդունել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որդու՝ Աշոտ Փաշինյանի մասնակցությամբ միջադեպի գործը, որով նախնական դատալսումներ են նշանակվել հունիսի 5-ին։