• Այսօր ժամը 16:50-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները խոշոր տրամաչափի հրաձգային զենքերից կրակ են բացել Կութի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ․ տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ-ից։ ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները ձեռնարկել են համապատասխան պաշտպանական և կանխարգելիչ միջոցներ: Ժամը 17:50-ի դրությամբ իրադրությունն առաջնագծում հարաբերականորեն կայուն է եղել։
• ՏԿԵ նախարարի տեղակալ Հովհաննես Հովհաննիսյանը հայտարարել է, թե Սոթքի բաց հանքավայրը մեկ ամսվա ընթացքում կավարտի նախատեսված աշխատանքները: Նրա խոսքով՝ փակ հանքավայրում ընթանում են շահագործման նախապատրաստական աշխատանքներ:
• ԱԺ քննիչ հանձնաժողովում պատրաստվում են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը։ Այս մասին Factor.am-ի հետ զրույցում հայտնել է հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը։ Նրա խոսքով՝ լրացուցիչ նոր փաստաթղթեր են պահանջել տարբեր գերատեսչություններից, բայց մինչև Նիկոլ Փաշինյանի գալը կան այլ հրավիրյալներ, որոնք գալու են։