ԱԺ քննիչ հանձնաժողովում պատրաստվում են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը։ Այս մասին Factor.am-ի հետ զրույցում հայտնեց հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը։ «Լրացուցիչ նոր փաստաթղթեր ենք պահանջել տարբեր գերատեսչություններից, բայց մինչև Նիկոլ Փաշինյանի գալը կան այլ հրավիրյալներ, որոնք գալու են։ Հնարավոր է՝ արցախցի պաշտոնյաների լսենք օնլայն ձևաչափով»,- նշեց Քոչարյանը։
Նրա խոսքով՝ առաջիկա վեց ամսվա ընթացքում հանձնաժողովը պետք է ամփոփի աշխատանքը և հանրությունը որոշակի ծավալով տեղեկություն կստանա՝ պատերազմում պարտության պատճառների, անհաջողությունների մասին։
Մինչ քննիչ հանձնաժողովում Փաշինյանին լսելը նախնական համաձայնություն են ստացել նաև Արցախի Պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար Ջալալ Հարությունյանից, որն այժմ մեղադրվում է 44-օրյա պատերազմի ժամանակ ծառայողական պարտականությունների նկատմամբ անփույթ վերաբերմունք դրսևորելու համար, որի հետևանքով ծանր կորուստներ են եղել։