• Լաչինի միջանցքում ապօրինի անցակետի տեղադրումից հետո Ադրբեջանի իշխանությունները որոշել են դադարեցնել, այսպես կոչված, «էկոակտիվիստների» ակցիան։ Ադրբեջանի իշխանությունների կողմից ուղղորդված ու վերահսկվող տարբեր կազմակերպությունների, զինված ուժերի ներկայացուցիչներ դեկտեմբերի 12-ից փակել էին Լաչինի միջանցքը։ Բաքուն չէր կատարում նաև փետրվարի 22-ի ՄԱԿ-ի Արդարադատության միջազգային դատարանի՝ միջանցքը բացելու որոշումը։
• Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Կատրին Կոլոնայի հետ համատեղ ասուլիսին Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հայտարարել է, որ Հայաստանը չի պատրաստվում ներգրավվել Լաչինի միջանցքի ռեժիմի նոր կարգավորման շուրջ բանակցություններում։ Միրզոյանն ասել է, որ Լաչինի վերաբերյալ պայմանավորվածությունները արդեն կան և բոլոր ձեռքբերված պայմանավորվածությունները պետք է հետևողականորեն կատարվեն, որպեսզի հնարավոր լինի Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ավելի լուրջ ձեռքբերումներ ունենալ
• ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Ս.Օ.-ի և ևս 12 անձի վերաբերյալ քրեական վարույթը («Գաղտնի» նշագրմամբ) մեղադրական եզրակացությամբ հանձնվել է Հակակոռուպցիոն դատարան։