• Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունները հանդիսանում են ԵԱՀԿ արժեքների և Հելսինկիի եզրափակիչ ակտի մի շարք հիմնարար սկզբունքների կոպտագույն խախտումներ: Այս մասին ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ասել է ԵԱՀԿ գործող նախագահ Բույար Օսմանի հետ համատեղ ասուլիսին։ Միրզոյանը կարևորել է 2022թ. սեպտեմբերյան ագրեսիայից անմիջապես հետո ԵԱՀԿ փաստահավաք առաքելության գործուղումը Հայաստան, և նշել է, որ հայկական կողմի կարծիքով առաքելության դիտարկումները և վերջնական զեկույցը պետք է հասանելի դառնան բոլոր մասնակից-պետությունների, ինչպես նաև` միջազգային հանրության մյուս ներկայացուցիչների համար՝ որպես ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ օբյեկտիվ տեղեկատվության աղբյուր։
• ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանն այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հարցերին պատասխանելիս հայտարարել է, որ Տեղ գյուղի հատվածում պետության ռազմական անվտանգությունն ապահովելու հանձնարարություն է եղել, որը չի կատարվել, և թերացողներին հայտնաբերելու համար կկատարվի քննություն։
• Կառավարությունն ընդունել է որոշում, որով նախատեսվում է 480 մլն դրամ հատկացնել Երևանի մետրոպոլիտենի ենթակառուցվածքների նորոգման համար: Ըստ հիմնավորման՝ մետրոյի թունելներում կտեղադրվեն օդափոխման համակարգը նվազեցնում է խոնավությունը թունելներում։