ՀՀ ԶՈՒ-ն կորուստներ ունի Տեղի առաջնագծում. ՀՀ տարածք մտած ադրբեջանցի զինծառայողը չի՞ պատժվի. Լուրեր
11.04.2023 | 18:17- Այսօր ժամը 16:00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Տեղ համայնքի ուղղությամբ ինժեներական աշխատանքներ իրականացնող ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողների ուղղությամբ: Պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ հայկական կողմը դիմել է պատասխան գործողությունների: Նախնական տվյալներով հայկական կողմն ունի զոհեր և վիրավորներ:
- ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Ռուբեն Ռուբինյանն այսօր ասել է, թե Հայաստանում հայտնված ադրբեջանցի զինծառայողները պատասխանատվության չեն ենթարկվելու, քանի որ դա, ըստ Ռուբենյանի, այնպիսի դեպք չէ, որ պատասխանատվություն ենթադրի։ ՔՊ-ից Արմեն Խաչատրյանն ասել է, թե նրանք, նախնական վարկածով, մոլորվել են։
- ԱԺ-ում Մհեր Սահակյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու մասին դատախազի միջնորդության քննարկման ժամանակ ելույթ է ունեցել նաև ինքը՝ Սահակյանը։ Նա նշել է, որ Վլադիմիր Վարդանյանին հարվածել է ինքնապաշտպանության համար, և ինքը կողմ է քվեարկելու դատախազի միջնորդությանը, որպեսզի իրականությունը պարզվի։