Հայաստանի տարածքում հայտնված ադրբեջանցի զինծառայողներից մեկի որոնողական աշխատանքները շարունակվում են։ Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ Պաշտպանության և անվտանգային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը։
Անդրադառնալով հարցին, թե ինչպես են ադրբեջանցի զինծառայողները հատել ՀՀ սահմանը, Քոչարյանն արձագանքեց․ «Սահմանը պատկերացնում եք մի հատ դո՞ւռ է, սահմանը մեծ տարածություն է․․․ Պետք է պարզել՝ այդ մարդիկ եկել են ինչ-որ գործողություն կատարելո՞ւ նպատակով, թե՞ փախել են իրենց զորամասից, որը գտնվում է այդ տարածքում»։
Հիշեցնենք՝ ապրիլի 10-ին Սիսիանի Բնունիս համայնքում ադրբեջանցիներ են հայտնվել: Բնակիչներից մեկի դռան զանգն են տվել, դուռը բացած կինն անմիջապես դիմել է ոստիկանություն։ Ավելի ուշ ՊՆ հաստատեց տեղեկությունը` նշելով որ ՀՀ տարածքում հայտնաբերվել և ձերբակալվել է Ադրբեջանի ԶՈւ մեկ զինծառայող, իսկ մեկին որոնում են։