ՀՀ ՊՆ-ն ձերբակալել է Ադրբեջանի 1 զինծառայողի․ ով ում դեմ է ցուցմունք տվել ԱԺ միջադեպի գործով․ Լուրեր
- Իրանի ԱԽ քարտուղար Ալի Շամխանին Հայաստանի ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հետ հանդիպմանը նշել է, որ Կովկասյան տարածաշրջանում լարվածությունը ձեռնտու չէ ոչ մի երկրի, և որ ցանկացած աշխարհագրական փոփոխություն Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում կհանգեցնի տարածաշրջանում լարվածության սրման, ինչը «տարածաշրջանի խաղաղության և անվտանգության թշնամիների պահանջն է»։
- Հրապարակվել են պատգամավորների ցուցմունքները ԱԺ-ում տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ, երբ Հայաստան խմբակցությունից Մհեր Սահակյանը փակ նիստի ժամանակ հարվածել է ՔՊ խմբակցությունից Վլադիմիր Վարդանյանին։ Ցուցմունքներում կան հակադիր պնդումներ, սակայն բոլորի մոտ համընկնում է այն, որ եղել է բանավեճ։ Ընդդիմադիր պատգամավորները նշում են, որ Վարդանյանն է վեճի ժամանակ ագրեսիվ եղել ու բարձր տոնով խոսել, իշխանական պատգամավորները պնդում են, որ նա փորձել է կարգ հաստատել նիստի ընթացքում, և Սահակյանն է ագրեսիվ եղել։ Բոլորի, այդ թվում հենց Մհեր Սահակյանի ցուցմունքներում նշվում է, որ Սահակյանն է հարվածել Վարդանյանի դեմքին։