Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում օգտատերերից մեկը երեկ լուսանկարներ էր հրապարակել և ահազանգել, թե Երևանի մետրոպոլիտենի Հանրապետության Հրապարակ կայարանի՝ Արամ Մանուկյանի արձանին հարող հատվածը հիմնանորոգումից հետո քարուքանդ է եղել։
Այսօր քաղաքապետարանի գործակարգավարական նիստում Շինարարության և բարեկարգման վարչության պետի պաշտոնակատար Խորեն Գրիգորյանը պնդել էր, թե դա մանիպուլյացիա է, քանի որ նշված հատվածը վերականգնման նախագծում ներառված չի էլ եղել և դրա համար առանձին մրցույթ են հայտարարել: «12 մլն-ով շահող կազմակերպություն կա, որն իրականացնում է Արամ Մանուկյանի արձանի շուրջ գտնվողն հատվածի վերանորոգման աշխատանքները»,- ասել էր նա:
Factor TV-ի՝ այսօր իրականացրած նկարահանումը ցույց է տալիս, որ չնայած քաղաքապետարանի պաշտոնյայի այս պնդմանը՝ փաստ է, որ հուշարձանի հարակից տարածքը վերանորոգվել է մասնակի, թե ինչու՝ հարցի պատասխանը քաղաքապետարանի խորհրդակցության ժամանակ այդպես էլ չի հնչել։