• ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և ՀՅԴ-ական Կարեն Մկրտչյանի մասնակցությամբ Կասկադում տեղի ունեցած միջադեպով ՀՀ գլխավոր դատախազությունում վարույթ չկա նախաձեռնված։ Այս մասին Factor.TV-ի հարցին ի պատասխան տեղեկացրեցին Գլխավոր դատախազի աշխատակազմից։ Հիշեցնենք՝ Կարեն Մկրտչյանը Factor.TV-ի հետ զրույցում ասել էր, որ կիրակի օրը Կասկադում տեսնելով Ալեն Սիմոնյանին, վանկարկել է՝ «դավաճան», ինչին ի պատասխան, ըստ Մկրտչյանի, Սիմոնյանը հանձնարարել է թիկնապահներին բռնել նրան, իսկ ինքը՝ Ալեն Սիմոնյանը, թքել է Մկրտչյանի վրա։ Ո՛չ ԱԺ նախագահը, ո՛չ էլ նրա մամուլի խոսնակը չեն հերքում թքելու մասին քաղաքացու մեղադրանքները։
• ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որդին՝ Աշոտ Փաշինյանը հայտարարություն է տարածել, որում հերքել է իրեն ծեծի ենթարկելու մասին տեղեկությունները։ Կրտսեր Փաշինյանը նշել է, որ իր հանդեպ որևէ քաղաքական կամ այլ բնույթի հարձակում տեղի չի ունեցել, և ստիպված է ինքնուրույն հերքել իր մասին պտտվող ստահոդ տեղեկությունը: Հիշեցնենք, որ ՀՀ Աժ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն էր առաջինը հայտարարել, թե հարձակման է ենթարկվել Աշոտ Փաշինյանը։
• Ազգային ժողովում այսօր վեճ է եղել իշխանական և ընդդիմադիր պատգամավորների միջև։ Մարդու իրավունքների հանձնաժողովում պաշտպանի թեկնածուների հարցի քննարկման ժամանակ ՔՊ-ից Արթուր Հովհաննիսյանը և Պատիվ ունեմից դուրս եկած Թագուհի Թովմասյանը միմյանց դավաճան են անվանել։ ՔՊ պատգամավորները նաև աղմկել են ընդդիմության կողմից ներկայացված թեկնածու Էդգար Ղազարյանի ելույթի ժամանակ, ինչի հետևանքով ելույթն ընդհատվել է։