• Արցախի ռուսական խաղաղապահ զորակազմը հաստատել է Լեռնային Ղարաբաղի Մարտունու շրջանում հրադադարի խախտումները, որոնց մասին հայտնել էր Արցախի ՆԳ նախարարությունը։ Տուժածներ չկան։ Զորակազմի հրամանատարությունն ադրբեջանական և հայկական կողմերի հետ փաստի առնչությամբ հետաքննություն է անցկացնում։
• Տավուշում, Լոռիում, Շիրակում, Արագածոտնի լեռներում, Գեղարքունիքում տեղացել է ձյուն։ Իջևանում ձյան ծածկի բարձրությունը կազմում է 20սմ, Սևանում՝ 13սմ, Ճամբարակում՝ 10 սմ։ օրվա երկրորդ կեսին ձյուն է սպասվում նաև Երևանում։ Անցած գիշեր օդի ջերմաստիճանը հանրապետության ամբողջ տարածքում նվազել է 6-8 աստիճանով:
• Հայաստանի ջրամբարներում ջրի պարունակությունը, ըստ կանխատեսումների, նախորդ տարվա համեմատ 10%-ով պակաս կլինի։ Ախուրյանի և Արփի լճի ջրամբարներում կանխատեսվում է ջրալցվածություն 65-70 տոկոսի չափով, Ազատի, Մարմարիկի ջրամաբարներում՝ 75-80 տոկոսի չափով, Ապարանի ջրամբարում՝ 45-50 տոկոսի չափով: