• Այսօր առավոտյան ժամը 9։00֊ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումը փորձել է առաջխաղացում կատարել Արցախի Ստեփանակերտ֊Լիսագոր գրունտային ճանապարհի հարակից բարձունքներից մեկի ուղղությամբ։ Նշված հատվածում մարտական հերթապահություն իրականացնող ՊԲ զինծառայողների կանխարգելիչ գործողությունների շնորհիվ ադրբեջանական ստորաբաժանման առաջխաղացման փորձը կասեցվել է։ Միջադեպի մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։ Հիշեցնենք, որ ադրբեջանական զինուժը երկու օր առաջ էր առաջ բերել դիրքերը Լաչինի շրջանցիկ ճանապարհի հատվածում։
• Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժել է ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանի խափանման միջոցի դեմ ներկայացված բողոքը: Սարգսյանին կալանավորելու վերաբերյալ կայացված դատական ակտը թողնվել է անփոփոխ:  Նախկին նախարարի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարված։
• ԿԸՀ-ից հայտնել են, որ ամփոփել են մարտի 26-ին Շիրակի մարզի Անի և Սյունիքի մարզի Սիսիան համայնքներում կայացած ավագանու արտահերթ ընտրությունների նախնական արդյունքները։ Երկու դեպքում էլ նախնական արդյունքներով առաջատարել է եղել ՔՊ կուսակցությունը։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է ընտրությունների արդյունքներին և նշել, որ Սիսիան և Անի խոշորացված համայնքների ընտրողների վստահությունը պարտավորեցնող է եւ սիրելի։