• ԱՄՆ պետքարտուղարության քաղաքական-ռազմական հարցերի բյուրոյի քարտուղար Ջեսիկա Լյուիսը հայտարարել է, որ պետք է ուշադրությամբ դիտարկել Հարավային Կովկասում ամերիկյան խաղաղապահ ուժերի մասնակցությունը։ Նա նշել է, որ այդպիսի գործընթացն արվում է ՄԱԿ-ի միջոցով, և պետք է դիտարկել Ռուսաստանից բացի նաև այլ երկրների մասնակցությունը։ Ըստ պաշտոնյայի՝ ռուսական տեխնիկան այժմ դժվարություններ ունի, օրինակ՝ պահեստամասեր ստանալու հարցում, և դա կարող է ազդել խաղաղապահների՝ իրենց գործունեությունն իրականացնելու ունակության վրա:
• Իրանի Իսլամական խորհրդատվական խորհրդում Թավրիզի ներկայացուցիչ Ալիրեզա Մոնադին հայտարարել է, որ կոչ են անում Ալիևին իր գործողություններով վտանգի չենթարկել իր ժողովրդի կյանքն ու հարաբերական անդորրն աշխարհում տնտեսական ճգնաժամի պայմաններում։ Իրանցի պաշտոնյան նշել է, որ Հայաստանի հետ Իրանի սահմանը Թեհրանի ակտիվներից մեկն է, և իրանցիները հուսով են, որ Ալիևը չի սխալվի այդ հարցում։
• ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը հայտարարել է, որ Հայաստանում ռուսական դպրոցների ստեղծման նպատակով պետք է ձևավորվի աշխատանքային խումբ: Նման խումբն արդեն ձևավորվել է թե՛ ռուսական, թե՛ հայկական կողմի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: