• ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն այսօր ասել է, թե Հայաստանը մշտապես հաստատում է ռուսական առաջարկները Արցախի վերաբերյալ, և Ադրբեջանն է, որ չի հաստատում այդ առաջարկները։ Սիմոնյանը կրկնել է Նիկոլ Փաշինյանի այն միտքը, որ քանի որ ռուսական խաղաղապահներն են կանգնած Արցախում, ապա նրանք են Արցախի անվտանգության երաշխավորը։
• Անդրադառնալով Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների կարգավորման բանակցություններին՝ Սիմոնյանը ասել է, թե դրանք կանգնած չեն, փակուղում չեն։ Ըստ Սիմոնյանի՝ այդ բանակցություններում հիմնական դերակատարը Ռուսաստանն է, բայց կան նաև նախաձեռնություններ ԱՄՆ-ի և Ֆրանսիայի կողմից։
• Երևանում ապրիլի 15-23-ը անցկացվելիք ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցելու համար Ադրբեջանը հայտավորել է 5 մարզիկի։ Այս մասին նշված է Ծանրամարտի Եվրոպայի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքից։ Բաքվից հաստատել են, որ ծանրամարտիկների նախնական ցուցակ են ներկայացրել։