• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է «Ռասմուսեն Գլոբալ» միջազգային քաղաքական խորհրդատվական կազմակերպության հիմնադիր նախագահ և ՆԱՏՕ-ի նախկին գլխավոր քարտուղար Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը։ Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների և անվտանգային մարտահրավերների շուրջ: Քննարկվել են Հարավային Կովկասում անվտանգությանն ու կայունությանը վերաբերող հարցեր:
• Ռասմուսեին մինչ այդ ընդունել են նաև ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը և պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը։ Գրիգորյանի հետ հանդիպմանը անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեությանը:
• Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանն այսօր հայտարարել է, որ առողջապահության նախկին նախարար Արսեն Թորոսյանը այս կամ այն կերպ ներգրավված է այն գործում, որով արդեն կալանավորել են առողջապահության նախկին նախարար, Երևանի փոխքաղաքապետ Գևորգ Սիմոնյանը։
• Արսեն Թորոսյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու օրակարգ չկա, լրագրողներին հայտնել է ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Վաղարշակ Հակոբյանը։ ԶԼՄ–ներում մինչ այդ լուր է շրջանառվել , որ գլխավոր դատախազին դիմում է ներկայացվելու Թորոսյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում սկսելու և անձեռնմխելիությունից զրկելու համար։