«Նիկոլ Փաշինյանի գործողությունների հետևանքով Մարտի 1-ի գործը ոչ թե փակուղու մեջ է հայտնվել, այլ վերջնականապես փակվել է։ Սահմանադրական դատարանի որոշում կա, որ այդ մեղադրանքը չի կարող ներկայացվել»,- այս մասին նշեց ՀԱԿ փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը՝ պատասխանել է Factor TV-ի հարցերին։
«Հենց իր բարեփոխված կազմով Սահմանադրական դատարանը վերջանական կնիքն է դնում և փակում է այդ գործը»,- նշեց ՀԱԿ փոխնախագահը։
Զուրաբյանի խոսքով՝ գործն իսկապես բացահայտված էր ինֆորմացիայի, ապացույցների առումով, մնում էր դատավարությունը հասցնել տրամաբանական ավարտին։
«Բայց արի ու տես հենց իշխանության նախաձեռնած գործընթացով Մարտի 1-ի գործը փակվեց։ Ետին թվով արդեն պարզ է, թե ինչու այդպես արվեց․ Փաշինյանի կառավարության համար ավելի շահեկան բան չկար, քան Մարտի 1-ի ոճրագործներին ունենալ որպես խորհրդարանական ընդդիություն»,- նշեց Զուրաբյանը՝ ևս մեկ անգամ ընդգծելով՝ Նիկոլ Փաշինյանը խոչընդոտեց Մարտի 1-ի բացահայտմանը։