Եվրոպան վերջապես պետք է գործի․ խաղասեղանին դրված է նաև մեր երկրների անվտանգությունը․ ԵԽ-ում ֆրանսիացի պատգամավորը Սյունիքում է
Ինչպես տեղեկացրել ենք՝ Եվրախորհրդարանի ֆրանսիացի պատգամավորն այցելել է Սյունիք։ Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանն այսօր Գորիսում հանդիպել է Սյունիք ժամանած՝ Եվրախորհրդարանի ֆրանսիացի պատգամավոր, Եվրախորհրդարանում «Les Républicains – LR» կուսակցության պատվիրակության ղեկավար Ֆրանսուա-Քզավիե Բելամինին։
Ինչպես տեղեկացնում են Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպանությունից՝ Ֆրանսուա-Քզավիե Բելամին այդ առիթով գրել է․
«Այս գիշեր ժամանեցի Հայաստան, և գտնվում եմ Լաչինի միջանցք տանող ճանապարհի սկզբնամասում․ Լեռնային Ղարաբաղ մուտքի այս միակ ճանապարհն արդեն երկու ամիս է, ինչ արգելափակված է Ադրբեջանի կողմից։ Այստեղից մի քանի կիլոմետր այն կողմ հարյուր քսան հազար խաղաղ հայ բնակիչ ապրում է աշխարհից կտրված, ամեն ինչից զրկված։ Եվրոպան վերջապես պետք է գործի՝ ընդդեմ այս լայնամասշտաբ հումանիտար ճգնաժամի։ Որովհետև մենք իրավունք չունենք էթնիկ զտումների նոր սպառնալիքի առջև հայ ժողովրդին միայնակ թողնելու. և որովհետև, իրականում, այստեղ խաղասեղանին դրված է նաև մեր երկրների անվտանգությունը»։Возможно, это изображение 1 человек, стоит, дорога, природа и небо