• Ժամը 18:00-ի դրությամբ Արցախը Հայաստանին կապող Ստեփանակերտ- Գորիս ճանապարհն Ադրբեջանի կողմից շարունակում է արգելափակված մնալ: Գազամատակարարման վերականգնման մասին հաղորդագրությունից հետո Արցախի գազալցակայաններում մեքենաների հերթեր են գոյացել լիցքավորման համար։ Արցախում վառելիքը դեռ տրամադրվում է կտրոններով։
• Լաչինի միջանցքի փակման հետևանքով Արցախի շուրջ 22000 երեխաներ զրկված են իրենց կրթության իրավունքի իրացումից։ Շուրջ 300 երեխաներ գտնվում են Հայաստանում և Գորիս-Ստեփանակերտ ճանապարհի փակ լինելու հետևանքով չեն կարողանում ընտանիք վերադառնալ։ Հայաստանի ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնել են, որ Խնդրի առնչությամբ համապատասխան նամակներ են ուղարկվել ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի գլխավոր քարտուղարին և ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ղեկավարին։
• ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Անվտանգության խորհրդի մշտական անդամների հետ ունեցել առցանց քննարկում, որի օրակարգում, Պուտինի խոսքերով, եղել են իրենց համար շատ կարևոր ոլորտներում հարևան երկրների հետ փոխգործակցության հարցեր։