• Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ու Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն կարճ զրույց են ունեցել Լեհաստանի Լոձ քաղաքում ընթացող ԵԱՀԿ ԱԳ նախարարերի 29-րդ խորհրդի նիստի շրջանակներում։ նրանց զրույցին միացել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը։ Զրույցը տևել է մի քանի րոպե։ Դրա բովանդակությունը հայտնի չէ։
• Արցախի նախագահի աշխատակազմից հերքել են այսօր հայկական մամուլում տարածված լուրը, թե Ռուսաստանի նախագահ Վլասիմիր Պուտինի Հայաստան այցի ընթացքում Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է նրա հետ։ Արցախի նախագահականից հայտնել են, որ Պուտինի այցի օրերին Հարությունյանը Արցախում է եղել։
• ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Կառավարության նիստի ընթացքում հիշատակել է 2021 թվականի աղքատության ցուցանիշը, որի համաձայն՝ ՀՀ-ում աղքատությունը կազմել է 26.5 տոկոս: Նա նշել է, որ այստեղ ռազմավարություն պետք է մշակել։