• Բրյուսելը չի հրաժարվել Հայաստանի, Ադրբեջանի, Ֆրանսիայի ղեկավարների ու Եվրոպական խորհրդի նախագահի քառակողմ հանդիպում կազմակերպելու գաղափարից։ Ինչպես տեղեկացրել է Եվրամիությունում (ԵՄ) «Ազատության» դիվանագիտական աղբյուրը, կապի մեջ են երկու կողմերի հետ՝ կազմակերպելու համար նոր հանդիպում։
• Ազգային ժողովը «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանի, պատգամավորներ Վահե Հակոբյանի և Արմեն Չարչյանի մասով որևէ միջնորդություն դեռ չի ստացել։ Այս մասին Factor.am-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ նախագահի մամուլի խոսնակը։ Մինչ այդ տեղեկություններ էին տարածվել, որ գլխավոր դատախազն այդպիսի միջնորդություններ է ներկայացնելու։
• Այսօր Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում վրաերթի է ենթարկվել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եղբայր Արմեն Փաշինյանը։ Ըստ քրեական գործի հոդվածի` նրան պատճառվել է ծանր կամ միջին ծանրության վնաս։
• Վճռաբեկ դատարանը նոյեմբերի 24-ին հրապարակել է նախադեպային որոշում, որով, բեկանել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդու՝ Սեդրակ Քոչարյանի անմեղության կանխավարկածը խախտելու վերաբերյալ ստորադաս դատարանների դատական ակտերը։