Ինչպես է Մոսկվան ձգձգում Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության պայմանագիրը, և ինչ է տալիս Ֆրանսիայի Սենատի հայամետ բանաձևը․ Բորիս Նավասարդյան․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության պայմանագրի ստորագրումը չտորպեդահարել կարելի է միայն՝ հրաժարվելով այն խորը հակասություններով լի հարցերով ծանրացնելուց, կարծում է Երևանի մամուլի ակումբի նախագահ Բորիս Նավասարդյանը։
Factor TV-ի հետ զրույցում նա պատմում է, թե Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ենթադրյալ խաղաղության պայմանագիրն այս փուլում ինչու կարող է միայն շրջանակային լինել, ինչպես են Ռուսաստանն ու Սոչիում առաջնորդների հանդիպումները դժվարություններ և անորոշություն մտցնում գործընթացում։ Նա խոսում է նաև ֆրանսիական Սենատի կողմից ընդունված հայամետ բանաձևի նշանակության և հնարավորությունների, ինչպես նաև Ուկրաինայում պարտության դեպքում Կովկասում Ռուսաստանի երեք սցենարների մասին։