• Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի քաղաքական հարցերի և միջազգային համագործակցության մշտական հանձնաժողովի արտագնա նիստը, որը բացել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը: Ըստ օրակարգի՝ հանձնաժողովի նախագահի ընտրություն է եղել, ինչի արդյունքում երեք տարի ժամկետով հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը։
• Բելառուսի նախագահի ոչ դաշնակցային հայտարարությունները հարցականի տակ են դնում իր իսկ կողմից ՀԱՊԿ շրջանակներում ստորագրած անդամ-պետության պարտավորությունները. Factor.am-ի հարցին ի պատասխան ասել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը՝ անդրադառնալով Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի վերջին հայտարարություններին։
• Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Արարատ Միրզոյանը, Սերգեյ Լավրովը և Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել են Սոչիի գագաթնաժողովի շրջանակում դեմ առ դեմ։ Այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։ «Դրանք պատվիրակությունների բանակցություններ չեն եղել, դա զրույց էր»,- նշել է նա։