• Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպման ժամանակ հայկակա՛ն կողմն է առաջարկել փոխվարչապետների հետ համաձայնեցնել հոկտեմբերին հանդիպելու հնարավորությունը։ Այս մասին ՀՀ ԱԳՆ խոսնակը հայտնել է Factor TV-ին։ Մինչ այդ ադրբեջանական կողմը հայտարարել էր, թե իրենք առաջարկել են սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի նիստը նոյեմբերի փոխարեն անցկացնել հոկտեմբերին։
• ՀՀ ԱԺ-ից հայտնում են, որ խորհրդարանի պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը գրությունով դիմել է ՆԱՏՕ-ի անդամ պետությունների իր կոլեգաներին` ներկայացնելով Ադրբեջանի ԶՈւ կողմից արված վայրագությունները հայ զինծառայողների նկատմամբ և կոչ արել ձեռնարկել համապատասխան քայլեր նմանօրինակ անմարդկային գործողությունները դատապարտելու վերաբերյալ:
• ՀՀ ՊՆ պաշտոնատար անձինք ՆԱՏՕ-ի ռազմական կրթության կատարելագործման ծրագրի (DEEP) շրջանակում այցելել են Միացյալ Նահանգների մի շարք ուսումնական հաստատություններ։ ՊՆ-ից հայտնել են, որ Միացյալ Նահանգները պատրաստ է համագործակցել Հայաստանի հետ մեր պետությունների պաշտպանության համար ազդեցիկ առաջնորդների պատրաստման գործում։