• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ Ադրբեջանի երեկվա հարձակումը տեղի է ունեցել հայկական տարածքում ինժեներական աշխատանքներ իրականացնող հայկական զինված ուժերի զինծառայողների վրա, և հարվածները հասցնող ադրբեջանական ուժերը նույնպես եղել են Հայաստանի տարածքում։ Ադրբեջանի այս նոր ագրեսիայի հետևանքով, հիշեցնենք, երեք հայ զինծառայող է զոհվել։
• Պաշտպանության նախարարությունից այսօր կեսօրին հայտնել են, որ ժամը 11:00-ի դրությամբ հայ-ադրբեջանական սահմանին իրադրության փոփոխություն չի արձանագրվել։
• Կառավարության նիստի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը նաև ասել է, որ Ադրբեջանը փորձում է այնպես անել, որ Հայաստանին զենք չմատակարարվի։ Ըստ Փաշինյանի՝ կան դեպքեր, երբ հարյուր միլիոնավոր դոլարներ վճարված են, բայց ՀՀ-ի նկատմամբ մատակարարումների պարտավորությունները չեն կատարվում, այդ թվում՝ դաշնակից երկրների կողմից։
• Հնդկական մամուլը գրել է, որ Հնդկաստանը Հայաստանին զենք և զինամթերք մատակարարելու մի շարք պայմանագրեր է կնքել այս ամսվա սկզին։ Աղբյուրի տվյալներով՝ 250 մլն դոլարի պատվերը ներառում է նաև Pinaka համազարկային կրակի ռեակտիվ կայաններ, որոնք պետք է առաջին անգամ արտահանվեն։