Սիդորովը Պապիկյանին ներկայացրել է իրենց աշխատանքը․ ԿԳՄՍ փոխնախարարը՝ վնասված դպրոցների մասին․ Լուրեր
19.09.2022 | 17:00- ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում ՀԱՊԿ մոնիտորինգային առաքելության օպերատիվ խմբի ղեկավար, ՀԱՊԿ Միացյալ շտաբի պետ Անատոլի Սիդորովին: Վերջինս ներկայացրել է ստեղծված օպերատիվ իրավիճակի վերաբերյալ խմբի՝ վերջին օրերին կատարած աշխատանքների արդյունքները։
- ՄԻԵԴ-ում Հայաստանի կառավարության ներկայացուցչի խոսնակը հաստատել է, որ ՀՀ ԶՈՒ ժամկետային զինծառայող Դավիթ Գիշյանը սպանվել է գերության մեջ: Գիշյանի մարմինը եղել է սեպտեմբերի 17-ին Ադրբեջանի կողմից վերադարձված 32 զինծառայողների մարմինների մեջ, թեև մինչ այդ ադրբեջանական տեսանյութերից հայտնի էր դարձել, որ զինծառայողը վիրավորվել է ուսի շրջանում և հայտնվել էր գերության մեջ։
- ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Ժաննա Անդրեասյանը հայտնել է, որ Ադրբեջանի սանձազերծած ռազմական ագրեսիայի հետևանքով ոտնահարվել է Հայաստանի Գեղարքունիքի, Վայոց ձորի, Սյունիքի մարզերի 25 հազար աշակերտի կրթական իրավունքը: Նա նշել է, որ դասապրոցեսը դադարեցրած դպրոցներն այսօրվանից կվերսկսեն աշխատանքը, այն հիմնականում կիրականացվի հեռավար։
- Փոխնախարարը նաև հայտնել է, որ ռազմական գործողությունների հետևանքով վնասվել են Գեղարքունիքի մարզի Սոթք և Այրք գյուղերի դպրոցները