• Ջալալ Հարությունյանին նույնպես մեղադրանք է առաջադրվել պատերազմի ժամանակ ծառայողական պարտականությունների նկատմամբ անփույթ վերաբերմունքի դրվագներով։ Քննչական կոմիտեի հաղորդագրության համաձայն` որպես խափանման միջոց ընտրվել են բացակայելու արգելքը և պաշտոնավարման կասեցումը։ Քննությունը շարունակվում է։
• ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում տեղի է ունեցել ՀՀ ՊՆ ռազմաուսումնական հաստատությունների 2022 թ․ շրջանավարտների ավարտական հանդիսավոր միջոցառումը։ Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը միջոցառման ժամանակ հայտարարել է, թե մեր երազանքների բանակը սարերի հետևում չէ։
• ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել Լեռնային Ղարաբաղի անկախության օրվա կապակցությամբ։ Հայտարարության մեջ նշվում է, որ Լեռնային Ղարաբաղում շարունակում են բնակվել շուրջ հարյուր քսան հազար հայեր, որոնք, որպես միջազգային հանրության անդամ, ունեն հավասար և անօտարելի իրավունքներ, և հակամարտությունը չի կարելի լուծված համարել, քանի դեռ չեն հասցեագրվել արցախահայության խորքային կարիքները։