• «Վանաձոր» բժշկական կենտրոնում երեկ արձանագրվել է ծննդկանի՝ 20-ամյա Մերի Մացակի Գրիգորյանի պտղի մահը, հայտնել է Վերարտադրողական առողջության, պերինատոլոգիայի, մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի հանրապետական ինստիտուտը։ Ծայրահեղ ծանր վիճակում ծննդկանը շտապ օգնության մեքենայով ուղեկցվել է դեպի Երևան։ Վերարտադրողական առողջության, պերինատոլոգիայի, մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի հանրապետական ինստիտուտի վերակենդանացման բաժանմունքում արձանագրվել է երիտասարդ կնոջ կենսաբանական մահը։ Փաստի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ «Վանաձոր» բժշկական կենտրոնի բժշկի նկատմամբ, որի անունն առայժմ չի հրապարակվում։
• Արցախը Հայաստանին կապող միջպետական մայրուղու Շուշի-Բերձոր-Գորիս ճանապարհահատվածը կգործի մինչև օգոստոսի 31-ը ներառյալ։ Նշված ժամանակահատվածում Արցախի Հանրապետություն մտնող և դեպի Հայաստանի Հանրապետություն ելք կատարող քաղաքացիների ազատ ու անվտանգ երթևեկությունը կապահովեն ռուս խաղաղապահները, հայտնել է Արցախի Ներքին գործերի նախարարությունը։ Դրանից հետո Արցախի հետ կապը պետք է ապահովվի այլընտրանքային ճանապարհով, որի կառուցումն ընթացքի մեջ է։
• Գլխավոր դատախազությունն այսօր հայտնել էր, որ «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունի դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթով 4 անձ ձերբակալվել է։ Factor TV-ի հետ զրույցում Քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Վարդան Թադևոսյանն ասաց, որ ձերբակալվածներն են «Երևանի պահածոների գործարան» ՓԲԸ փոխտնօրենը, տարածքի վարձակալը և  պահեստը շահագործող երկու անձինք։ Փոխտնօրենին և վարձակալին մեղադրանք է առաջադրվել հրդեհային անվտանգության կանոնները կամ պահանջները խախտելու համար, իսկ պահեստը շահագործող անձանց՝ անզգուշությամբ երկու կամ ավելի անձանց կյանքից զրկելու համար։