• «Փեթակ» առևտրի կենտրոնի տնտեսվարողներն այսօր բողոքի ակցիա են իրականացրել՝ պահանջելով հստակ օր հայտարարել, թե երբ  կարող են վերադառնալ աշխատանքի։ Նրանց խոսքով՝ առևտրի կենտրոնի չաշխատելը խնդիր է տնտեսվարողների համար, քանի որ ունեն հարկային պարտավորություններ, վարձակալության վճարներ։ Օգոստոսի 14-ին «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունից հետո «Փեթակ» առևտրի կենտրոնը և հարակից այլ խանութներ շարունակում են փակ մնալ։
• Օգոստոսի 15-21-ը Հայաստանում իրականացվել է 6523 թեստավորում, գրանցվել կորոնավիրուսի 1913 նոր դեպք․ մահացել է 5 քաղաքացի։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ Առողջապահության նախարարությունը։
• «Արմենպրես»-ին տված  հարցազրույցում Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինն ասել է, որ Եվրամիությունը ողջունում է Հայաստանի և Ադրբեջանի հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված բոլոր ջանքերը և կողմ է հակամարտության հետ կապված բոլոր խնդիրների համապարփակ կարգավորմանը: