• Արցախում վիրավորում ստացած 19 զինծառայողներից 2-ը դուրս են գրվել հիվանդանոցից: Մյուս զինծառայողները շարունակում են բուժում ստանալ, Factor TV-ին հայտնել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակը։ Նրա խոսքով՝ ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող զինծառայողի առողջական վիճակում նկատվում է դրական շարժ:
• Թուրքիայի նախագահ ՌԹ Էրդողանը երկրի դեսպանների հավաքի ժամանակ խոսել է Հայաստանի հետ հարաբերությունների մասին։ Նա նշել է, որ Հայաստանի և Թուրքիայի բանակցությունները շարունակվում են, և Նիկոլ Փաշինյանի հետ իր զրույցը կառուցողական է եղել։ Նա նաև ըստ էության պայման է դրել, թե երբ տարածաշրջանում կայունություն կլինի։ Էրդողանն ասել է, որ դրա համար Հայաստանը պետք է արձագանքի Թուրքիայի և Ադրբեջանի կոչերին։
• Ուկրաինայում Հայաստանի դեսպան Վլադիմիր Կարապետյանը ուկրաինական մամուլին տված հարցազրույցում հայտնել է, որ Ադրբեջանը հաստատում է, որ գերության մեջ է պահում 38 հայ զինծառայողի, սակայն հայկական կողմը ևս 26 զինվորականի գերի լինելու մասին տեղեկություն ունի։