• Աղավնոյի համայնքապետ Անդրանիկ Չավուշյանը Factor.am-ի հետ զրույցում հայտնել է, որ Արցախի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Հայկ Խանումյանը բնակիչներին զգուշացրել է, որ մինչև օգոստոսի 25-ը պետք է լքեն Աղավնո գյուղը։ Աղավնոյի ղեկավարը նաև ասել է, որ իշխանություններն այսօր տարհանման մասին քննարկումներ են ունեցել, այս պահին բնակարան չեն տալու, բնակիչները պիտի տուն վարձեն, մինչև բնակարանների հարցը լուծվի։
• Արցախի իշխանությունների այս պահանջից հետո Բերձոր քաղաքի մի խումբ բնակիչներ փակել են քաղաքով անցնող ճանապարհը՝ բողոքելով քաղաքը հանձնելու որոշման դեմ։
• Փաստ է, որ Լեռնային Ղարաբաղի խաղաղ բնակչության կյանքի իրավունքը երաշխավորված չէ, և այդ մասին ուղիղ խոսում են ադրբեջանցի պաշտոնյաները։ Այս մասին հայտարարել է ՀՀ ՄԻՊ Քրիստիննե Գրիգորյանը՝ ներկայացնելով ադրբեջանցի պատգամավորների հայատյաց հայտարարությունները։