• Լաչինի նոր ճանապարհի շինարարական աշխատանքները սկսված են, կավարտվեն մինչև գարուն: Այս մասին ասել է ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը։ Նրա խոսքով՝ շինարարությունը սկսել են, տեխնիկան աշխատում է, ճանապարհը կառուցում են։
• ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը այսօր ՌԴ Անվտանգության խորհրդի մշտական ​​անդամների հետ օպերատիվ հանդիպման ժամանակ նաև քննարկել է իրավիճակը կապված հայ-ադրբեջանական հակամարտության սրման  հետ։ Ընդգծվել է  եռակողմ համաձայնագրի բոլոր դրույթների կատարման հրատապ անհրաժեշտությունը։
• ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենն ու Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլյութ Չավուշօղլուն հեռախոսազրույց են ունեցել, որի ժամանակ քննարկել են նաև ԼՂ հակամարտությունը։ Բլինքենն նշել է, որ Միացյալ Նահանգները պատրաստ է երկկողմանի համագործակցության համախոհ գործընկերների հետ և որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ՝ նպաստելու Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև երկխոսությանը և օգնելու հասնելու  հակամարտության երկարաժամկետ քաղաքական կարգավորմանը։