ՀՀ ԶՈՒ զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայող Պալյան Ջիվանի Պողոսյանը 2-րդ աստիճանի այրվածքով Զանգեզուրի կայազորային հոսպիտալ: Հուլիսի 17-ին տեղի ունեցած դեպքի մասին ՊՆ-ն հայտնել է այսօր և մանրամասնել է, որ զինծառայողը նույն օրը ռեանիմոբիլով տեղափոխվել է Այրվածքաբանության ազգային կենտրոն։ Ավելի ուշ զինծառայողի առողջական վիճակում դիտարկվել է վատթարացում, ներկայումս այն գնահատվում է ծայրահեղ ծանր:
Հայ-թուրքական սահմանի ականազերծման ընթացքում Թուրքիայում պայթյուն է տեղի ունեցել, վիրավորվել է ականազերծում իրականացնող ընկերության աշխատակիցներից մեկը։ Նրան տեղափոխել են հիվանդանոց վիճակը գնահատվում է բավարար։
ԱԱԾ-ն բացահայտել է, որ «Վերնիսաժ» տոնավաճառի վարձակալ ընկերությունը 2019-2022 թվականներին տոնավաճառի տաղավարները մեկ գծամետրը օրական 1000 դրամով փաստացի ենթավարձակալության են հանձնել ենթավարձակալներին, սակայն ՀԴՄ-ների մի մասը չեն տրամադրել, մի մասի վրա էլ նշել են կես գինը՝ 500 դրամ, ինչի արդյունքում չեն վճարել առանձնապես խոշոր չափերով` 233,5 միլիոն դրամի հարկերը: Հարուցվել է քրեական վարույթ։