• ԱԺ խորհուրդը այսօր հրավիրել է նիստ, որի օրակարգում եղել է ընդդիմադիրներին մանդատներից զրկելու հարցով ՍԴ դիմելը։  Հիշեցնենք, իշխող ՔՊ խմբակցությունը հայտարարել էր, որ պատգամավորներին մանդատներից զրկելու հարցով Սահմանադրական դատարան չի դիմելու` հաշվի առնելով ժողովրդի կամարտահայտությունը։ Ըստ ամենայնի՝ ՔՊ-ականների նիստին չներկայանալը պայմանավորված է հենց այս քաղաքական որոշմամբ։
• Կառավարության աշխատակազմից պարզաբանել են, թե ինչու է արգելվել Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի (CCAF) նախագահ, ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Մուրադ Ֆրանկ Փափազյանի մուտքը Հայաստան: Պարզաբանման համաձայն՝ նախորդ տարվա հունիսի 1-ին Ֆրանսիայում ՀՀ վարչապետի ավտոշարասյան անցման ժամանակ ավտոշարասյան ուղղությամբ նետվել են տարբեր իրեր, առարկաներ: Վարչապետի աշխատակազմը դա որակում է որպես հարձակում և նշում է, որ դրան մասնակցել է նաև Փափազյանը, ինչի հետ կապված էլ արգելվել է նրա մուտքը Հայաստան։
• Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը հայտարարել է, որ Հայաստանում աշխատաշուկան շարունակում է վստահորեն աճել՝ հունիս ամսին թարմացնելով իր լավագույն ցուցանիշը։ Նրա տեղեկություններով՝ հունիսին գրանցվել է 681,050 աշխատատեղ, ինչը նախորդ տարվա հունիսի նկատմամբ ավելի է 37,000-ով։