• Գլխավոր դատախազությունը հաղորդագրություն է տարածել և զգուշացրել է, որ առքուվաճառքի առցանց հարթակների օգտագործմամբ ապրանքներ վաճառողներից խարդախությամբ հափշտակություն կատարելու դեպքերն ավելացել են։ Հարուցվել է 82 քրեական գործ, որոնցից բացահայտվել է ընդամենը 2-ը:
• Հուլիսի 19-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը պաշտոնական այցով կգտնվի Լեհաստանում: Կքննարկվեն երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում հայ-լեհական հարաբերություններին, ինչպես նաև՝ տարածաշրջանային կայունությանը վերաբերող հարցեր։
• ՀՎԿԱԿ ներկայացուցիչ Ռուբեն Գրիգորյանը այսօր պարզաբանել է, որ ՀՀ-ում գործող իրավական կարգավորումների համաձայն՝ անմիջական ղեկավարի համաձայնությամբ հավելյալ ընդմիջումներ պետք է տրամադրվեն, եթե աշխատանքը կատարվում է +40 աստիճան Ցելսիուսից բարձր պայմաններում: Օրինակ՝ յուրաքանչյուր ժամը մեկ կարելի է 10 րոպե ընդմիջում անել: Բացօթյա աշխատանքներն էլ պետք է սահմանափակվեն՝ կախված աշխատանքի բնույթից և ծանրաբեռնվածությունից