• Կիևում ԱՄՆ դեսպանատունը կոչ է արել Ուկրաինայում գտնվող իր քաղաքացիներին անմիջապես լքել երկիրը՝ անվտանգության նկատառումներից ելնելով։ Դեսպանատունը հնարավոր է համարել հրթիռային հարվածները երկրի տարածքում։
• Հարավային Կովկասի և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը Երևան այցելությունից հետո մեկնել է Բաքու։ Այնտեղ նույնպես դիվանագետը հայտնել է, որ սպասվում են կարևոր հանդիպումներ։
• Արցախի գրավյալ տարածքներում ականի վրա պայթելու 2 դեպք է արձանագրվել։ Արցախի Մարտունու շրջանի Թաղավարդ գյուղի գրավյալ հատվածում ականի վրա է պայթել Թուրքիայի քաղաքացի, որն աշխատում է որպես շինարարական ընկերության էքսկավատորի վարորդ։ Մեկ այլ դեպք է տեղի ունեցել Ջրականում․ ադրբեջանցի վարորդն իր բեռնատարով Թովմաս գյուղի ուղղությամբ շարժվելիս պայթել է հակատանկային ականի վրա։ Երկու դեպքում էլ վարորդները կենդանի են մնացել, սակայն ստացել են վնասվածքներ։