• ՊՆ-ից հայտնում են, որ ԶՈՒ արևելյան ուղղության մարտական դիրքերից մեկում հայտնաբերվել է պարտադիր ժամկետային զինծառայող Արսեն Մանուկյանի դին՝ գլխի շրջանում հրազենային վիրավորումով։ Տարվում է քննություն՝ դեպի հանգամանքները լիարժեք պարզելու համար։
• ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը հայտարարել է, որ եթե դրամը չարժևորվեր արտարժույթի նկատմամբ, ապա Հայաստանում գնաճը մոտ 3 տոկոսով ավելի բարձր կլիներ։ Պաշտոնական տվյալներով՝ առաջին կիսամյակում Հայաստանում գնաճը կազմել է 8.1%։ Հունիսին` 2021թ–ի հունիսի նկատմամբ, սպառողական գները բարձրացել են 10.3%–ով
• Կառավարության որոշմամբ կստեղծվի «Ոստիկանության տեսալուսանկարահանող էլեկտրոնային համակարգերի կառավարման կենտրոն» ՊՈԱԿ, որը կիրականացնի «Սեքյուրիթի Դրիմ» ընկերության գործառույթները: Սրա առիթով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է. ««Սեքյուրիթի դրիմ»-ի դարաշրջանը բարեհաջող ավարտվում է, գործառույթը դառնում է լիարժեք պետական»։