ՀՀ ՊՆ-ն՝ Ադրբեջանի ԶՈւ կողմից հրադադարի խախտման մասին․ նախագահը գեներալի կոչումներ է շնորհել․ Լուրեր
05.07.2022 | 16:19- ՀՀ ՊՆ-ն հաստատել է, որ երեկոյան ժամը 21։15-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները նաև խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել Խաչիկ գյուղի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի և գյուղ տանող ճանապարհի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վնասվել է համայնքի ղեկավարի ավտոմեքենան։ ՊՆ հաղորդագրության համաձայն՝ հայկական կողմի պատասխան գործողություններով ադրբեջանական ստորաբաժանումների կրակը լռեցվել է։ Հայկական կողմից տուժածներ չկան։
- Սահմանադրության օրվա առթիվ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրամանագրերով ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ, գնդապետ Սամվել Հայրապետյանին շնորհվել է գեներալ-մայորի զինվորական կոչում, Ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ Արամ Հովհաննիսյանին շնորհվել է ոստիկանության գեներալ-մայորի կոչում, Քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանին շնորհվել է արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան։
- Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն հայտարարել է, որ Ռուսաստանը երկու մարդասիրական միջանցք է ստեղծել Սև և Ազովի ծովերում նավերի տեղաշարժի համար, ինչպես նաև Մարիուպոլի նավահանգիստն ամբողջությամբ մաքրվել է ականներից: