ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանը հրաժարվել է ԱԺ հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնից։ Այս մասին նա հայտնել է ֆեյսբուքյան հրապարակմամբ։
«Շուրջ 1 տարի է հանդիսանում եմ ՀՀ ԱԺ Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ։
Խորհրդարանական դիվանագիտությունը դիտարկելով որպես Հայաստանի և Արցախի շահերը հավուր պատշաճի միջազգային հարթակներում ներկայացնելու առանցքային գործիք՝ փորձել եմ հնարավորինս արդյունավետ օգտագործել այն։
Հաշվի առնելով քաղաքական մեծամասնության կողմից ստեղծված քաղաքական և բարոյական ճգնաժամը՝ որոշում եմ կայացրել հրաժարվել ՀՀ ԱԺ Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնից՝ շարունակելով գիտելիքներս ու կապերս ծառայեցնել ի նպաստ մեր հայրենիքի՝ այդ թվում նաև խորհրդարանական և կուսակցական դիվանագիտության գործիքների կիրառմամբ»,-գրել է Մամիջանյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր Իշխան Սաղաթելյանը պաշտոնանկ արվեց ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնից, իսկ Վահե Հակոբյանը՝ ԱԺ Տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնից։