• Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված նիստ է անցկացրել՝ ներքին և արտաքին մարտահրավերների վերաբերյալ օրակարգով: Զեկուցումներով հանդես են եկել ԱՀ պաշտպանության, արտաքին գործերի ու տարածքային կառավարման ու ենթակառուցվածքների նախարարները։ Հարությունյանը մի շարք հանձնարարականներ է տվել գերատեսչությունների ղեկավարներին:
• ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը ՀՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնում առաջադրեց Աննա Վարդապետյանի թեկնածությունը։ Այս մասին գրել է ՔՊ խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը։
• ԱԱԾ-ն բացահայտել է, որ «Մխիթար Գոշ» համալսարանը ապօրինի ձևով խուսափել է 100 միլիոն դրամի չափով հարկերի վճարումից։ Նախնական տեղեկություններով՝ համալսարանը կեղծ տեղեկություններ է ներկայացրել բուհում սովորող օտարերկրացիների վարձավճարների վերաբերյալ, ինչի հետևանքով 2018-2021 թվականների վճարել է ավելի քիչ հարկեր, քան պետք է վճարեր։