• Նախագահական նստավայրում ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ներկայությամբ տեղի է ունեցել փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանի, արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Փամբուխչյանի, շրջակա միջավայրի նախարար Հակոբ Սիմիդյանի և բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանի երդման արարողությունը։
• Ֆրանսիայի հրապարակում հավաքված ընդդիմադիր ուժերը ժամը 16։00-ին հերթական երթն են սկսել Երևանի փողոցներով։ Նրանց երթն անցել է Մաշտոցի պողոտայով, Ամիրյան փողոցով, ցուցարարները կանգառներ են ունեցել կառավարական շենքերի մոտ։ Մասնավորապես նրանք շրջափակել են կառավարության երրորդ մասնաշենքը։ Նախատեսված է, որ երթի ավարտին տեղի է ունենալու հանրահավաք Ֆրանսիայի հրապարակում։
• Պարտադիր ժամկետային զինծառայող Արգիշտի Եղյանի մահվան դեպքի վերաբերյալ քրեական գործի շրջանակում ձերբակալվել են զինծառայողի երկու ծառայակիցները։ Նրանք կասկածվում են զինծառայողին անզգուշությամբ ինքնասպանության հասցնելու հոդվածով։